Wycieczki po okolicach Sianożęt

Sianożęty to nadmorska letniskowa wieś, położona na zachód od miejscowości Ustronie Morskie. Nie ma tu wielu stałych mieszkańców, a ci, którzy są, w lecie żyją głównie z turystyki. Działa tutaj w czasie sezonu dobrze rozwinięta baza noclegowa, pojawia się także wiele obiektów gastronomicznych. Warto wybrać Sianożęty, zamiast Ustronia Morskiego lub Kołobrzegu, bo ceny za noclegi są tu znacznie niższe. Większość obiektów jest tu zlokalizowanych w odległości kilku minut spacerem od plaży. Sianożęty głównie proponują noclegi w ośrodkach wczasowych, pensjonatach i prywatnych kwaterach.

Jeśli znudzi nam się siedzenie na tutejszej plaży, to w ciągu kilku minut możemy się znaleźć w Kołobrzegu albo Ustroniu Morskim. Można się tam także wybrać plażą, a będzie to na pewno bardzo relaksujący spacer. Jeżeli wybierzemy się do Kołobrzegu, to możemy odwiedzić tutejszy port, skąd można się wybrać w rejs statkiem wycieczkowym. Wcześniej odwiedzimy Park Zdrojowy z promenadą, którą spacerują tutejsi turyści i kuracjusze. Po drodze można także zawitać do obrotowej kawiarni, która zlokalizowana jest w jednym z tutejszych hoteli. Przy kołobrzeskim porcie znajduje się także latarnia morska, której taras widokowy dostępny jest dla zwiedzających. Jeśli chcemy spojrzeć na miasto z innej perspektywy, to możemy także dojść na skraj kołobrzeskiego mola.

W centrum Kołobrzegu znajdują się natomiast liczne zabytki, np. bazylika Najświętszej Marii Panny albo ratusz w stylu neogotyckim. W okolicy działają także aquapark oraz park rozrywki Dziki Zachód.

Wybierając jednak kierunek wschodni, trafimy już po kilkunastu minutach do Ustronia Morskiego, gdzie czekają na nas równie interesujące miejsca. Jednym z obiektów, który warto zwiedzić jest Skansen Chleba przy ulicy Kołobrzeskiej. Skansen to spory budynek, wykonany z drewna i pokryty strzechą. Wokół niego ustawione są różne sprzęty, które na przestrzeni dziejów były używane do wypieku pieczywa. Wewnątrz można spróbować i zakupić różne typy chlebów albo zapisać się na warsztaty, podczas których sami będziemy mogli upiec chleb. W Ustroniu Morskim możemy skorzystać także z oferty małego statku wycieczkowego, który oferuje rejsy godzinne oraz półgodzinne. Cumuje on przy molo, które również warto odwiedzić. W okolicy można zjeść także smaczną rybę albo pospacerować wzdłuż plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>