Wodne atrakcje Mikołajek

Atrakcyjne położenie Mikołajek i zaangażowanie wielu osób w rozwój tego miasta z nastawieniem na doskonale przygotowaną bazę turystyczną oferującą komfortowe noclegi, stało się przyczyną, że w dniu dzisiejszym miejsce to uchodzi za jedną z najciekawszych miejscowości żeglarskich znajdujących się na terenie naszego kraju. Do ogromnej popularności miasteczka przyczyniło się również to, że jest ono położone w bliskiej odległości od największego polskiego akwenu wodnego, jakim jest Jezioro Śniardwy.

Przystań

Przystań jachtowa w tym miasteczku należy do jednych z najchętniej odwiedzanych miejsc na terenie całych Mazur. Swoją niesamowicie dużą popularność zawdzięcza doskonałej organizacji oraz warunkom cumowania jachtów, jak też smacznej kuchni, której regionalne dania są oferowane w pobliskich restauracjach. Przybywając do Mikołajek czy to drogą lądową, czy też wodną, możemy liczyć na wyjątkowo sympatyczne powitanie wielu tutejszych restauratorów oraz osób zamieszkujących na stałe w tym miasteczku. I chociaż liczba ludności zamieszkujących na stałe w Mikołajkach nie przekracza 5 tys., to przebywając tu w okresie letnim odniesiemy wrażenie, że jest ona przynajmniej kilkukrotnie wyższa. Duży wpływ na tego rodzaju stan rzeczy ma właśnie tutejsza baza noclegowa i przystań, będąca doskonałym punktem startowym dla wielu rejsów wyruszających z tego miasteczka. Nie bez znaczenia są również koncerty muzyki i innego rodzaju licznie organizowane imprezy kulturalne.

Rejsy

Największą atrakcją dla osób przybywających do miasteczka drogą lądową będzie spacer tutejszą promenadą i możliwość podziwiania bardzo wielu, wyjątkowo różnorodnych w klasie i wyposażeniu jachtów, które przypływają do tutejszej przystani z całej mazurskiej krainy. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się na przyjazd do Mikołajek własnym samochodem, możemy go bez większego problemu pozostawić gdzieś na jednym z pobliskich parkingów i udać się na zwiedzanie miasta lub rejs statkiem wycieczkowym. Dużą popularnością cieszą się krótkie rejsy. Są to rejsy trwające ok.180 minut w dość przystępnej cenie biletu, uwzględniające dodatkowo zniżki ulgowe dla osób mających do tego prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>