Regenerujemy zdrowie w Iwoniczu-Zdrój

Iwonicz-Zdrój to jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Miasteczko liczy niespełna dwa tysiące mieszkańców, a położone jest w województwie podkarpackim (zobacz- województwo podkarpackie). Iwonicz-Zdrój może się poszczyć także bardzo długą, prawie pięciowiekową tradycją. Do tej miejscowości przyjeżdżają nie tylko turyści, ale przede wszystkim osoby, które chciałyby podreperować swoje zdrowie. Przede wszystkim leczy się tutaj choroby układu ruchowego, osteoporozę, reumatyzm, a także problemy trawienne, związane z układem oddechowym, nerwowym oraz otyłość. Wśród naturalnych środków leczniczych należy wymienić przede wszystkim borowinę oraz wody mineralne.

Baza noclegowa w uzdrowisku (zobacz – Iwonicz Zdrój noclegi) obfituje nie tylko w sanatoria, ale także w pensjonaty oraz hotele. Pobyt w sanatoriach często kojarzy się z osobami starszymi, co wcale nie musi być prawdą. Takie ośrodki mają najbogatszą ofertę. Jednym z popularniejszych, jest Sanatorium Pod Jodłą, w którym można odbyć pobyt i leczenie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Miejscowe wody mineralne stosuje się tutaj do inhalacji, kuracji pitnych oraz kąpielowych. Wykonuje się z nich także iwonicką sól leczniczą oraz naturalne kosmetyki. W sanatorium znajduje się kompleksowe i bogate SPA, oferujące mnóstwo zabiegów i masaży na wszystkie części ciała. Z pewnością ogromną przyjemnością może być masaż płynną czekoladą. W zależności od rodzaju pobytu czy jest on typowo leczniczy, czy bardziej wczasowy oraz od liczby osób w pokoju cena wzrasta od stu złotych.

Iwonicz-Zdrój to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc uzdrowiskowych w Polsce. Swoją popularność i uznanie zawdzięcza nie tylko unikalnym środkom leczniczym, ale także licznym atrakcjom. Samo miasto jest niezwykle czyste i zadbane. Spacery po miejskich parkach z licznymi kwiatami to prawdziwa przyjemność. Miasteczko położone jest wśród niewysokich szczytów Beskidu Niskiego, co stwarza doskonale warunki do aktywnych spacerów i wycieczek rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>