Promenada Nadmorska

Jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta Świnoujście bezapelacyjnie stanowi, nazywany tak przez rzesze turystów, deptak. Rozciąga się on przez praktycznie całą ulicę Żeromskiego, równolegle do brzegowej linii. Ta nadmorska promenada liczy sobie parę kilometrów długości! Miejsce to stanowi przedwojenny bulwar, który stanowi linie łączącą z dzielnicą uzdrowiskową.

Popularny deptak jest miejscem niecichnącego zgiełku i coraz częstszym miejscem spotkań przebywających w Świnoujściu turystów, jak również mieszkańców. Promenada obfituje w coraz liczniejsze kawiarnie, bary oraz niezliczoną ilość różnorodnych gastronomicznych punktów. Na każdym kroku można natknąć się także na ogródki piwne, sklepy z pamiątkami czy też lodziarnie. Dla osób umiejących docenić architektoniczne piękno budowli, nie bez znaczenia będzie usytuowana przy deptaku XIX-wieczna muszla przeznaczona na odbywające się tam do dnia dzisiejszego koncerty i widowiska.

Deptak cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały rok, jednak to sezon letni stanowi kulminację odwiedzin. Trzeba podkreślić, że rezerwowane są równie często w okresie zimowym – sprawdź na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swinoujscie,0.html

Dodatkowym atrybutem przemawiającym za unikalnością promenady w Świnoujściu jest połączenie jej elementów nowoczesności z tradycją. Nawet na samej promenadzie możemy być świadkami niesamowitych przedstawień ulicznych, tworzonych przez licznych artystów. Jest to kolejny argument potwierdzający fakt, iż promenada tętni życiem nie tylko w nocy, ale również przez cały dzień. Deptak otoczony jest wieloma nowoczesnymi budynkami, jak również miejscami noclegowymi w stylu secesyjnym. Co istotne dla coraz większej rzeszy turystów, promenada nadmorska w Świnoujściu zaopatrzona jest w usługę bezprzewodowego internetu.

Z kolei dla osób, które maja już dość zgiełku i chciałyby spędzić choć chwilę czasu na łonie natury idąc wzdłuż promenady możemy zawędrować do pobliskich lasów, zejść na plażę lub nawet dojść do granicy polsko-niemieckiej!

One thought on “Promenada Nadmorska

  1. Idealne miejsce na zaopatrzenie się w pamiątki dla całej rodziny. Nie brakuje budek z lodami i goframi, a to jest najważniejsze. Wakacje nad morzem bez gofrów, to nie wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>