Najważniejsze miejsca w Krakowie

Była stolica naszego kraju, dawny Gród Kraka, jedno z najbardziej inspirujących miejsc – Kraków. Każdy, komu zdarzyło się przybywać tutaj, może podkreślić, że istnieje tu pewien klimat, niepowtarzalny nigdzie indziej – w żadnym mieście na całym świecie. Podkreślić należy, że Kraków to ważny ośrodek akademicki. Studenci kształcą się tutaj na wielu uczelniach – technicznych, humanistycznych oraz artystycznych. To sprawia, że można tutaj spotkać wiele otwartych umysłów, co pozwolić może na poszerzenie horyzontów i nawiązanie nowych, wartościowych znajomości.

Najważniejsze miejsce w Krakowie, czyli Rynek Główny – miejsce najbardziej reprezentatywne i rozpoznawalne. Przez ten teren przechodzi Droga Królewska, czyli trakt komunikacyjny prowadzący od Bramy Floriańskiej do Zamku Królewskiego na Wzgórzu Wawelskim. Warto zwrócić uwagę na wszystkie kamienice, ponieważ większość z nich jest zabytkowa. Będąc w tym miejscu koniecznie należy zwiedzić także Podziemia Rynku – odział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Stała ekspozycja pod nazwą „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”, to multimedialne widowisko, które przeniesie nas do średniowiecznego Krakowa i to dosłownie. Urządzenia holograficzne, dzięki którym zrekonstruowano budynki, tworzą niezwykle rzeczywistą przestrzeń. Dodatkowo wystawa jest wyposażona w ekrany dotykowe, ekrany trójwymiarowe, a także ekran z pary wodnej, który robi niesamowite wrażenie. Nigdy wcześniej nie byliśmy w muzeum, które korzystałoby z takiego rozwiązania.

Będąc na rynku koniecznie trzeba odwiedzić również kultową Piwnicę pod Baranami. Jest to kabaret i miejsce założone w 1956 roku przez Piotra Skrzyneckiego. Pierwotnie miało być to miejsce spędzania wolnego czasu dla studentów, w konsekwencji stało się kuźnią talentów, znaną nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Z tego ośrodka wyrosły gwiazdy, takie jak: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Zbigniew Preisner, Grzegorz Turnau czy Jan Kanty Pawluśkiewicz. Warto także wybrać się do Ogrodu Botanicznego, gdzie można podziwiać wiele rodzajów roślin. W Krakowie nie brakuje pięknych, zielonych miejsc, w których możemy odpocząć.

Ciężko znaleźć nam osobę, która nie byłaby zachwycona podróżowaniem po tym mieście i odkrywaniem jego zakamarków. Aby poznać je w dobrym stopniu, należy sprawdzić bazę noclegową i zarezerwować nocleg (więcej na: ). Kraków to miasto przyjazne dla każdego i bardzo tolerancyjne, dlatego każdy czuje się tutaj dobrze, jak u siebie we własnym domu. Polecamy i zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>