Łeba – wypoczynek w dobrym stylu

Odpoczynek nad morzem nie musi oznaczać małej, liczącej kilkuset mieszkańców wioski, która w sezonie letnim jest nieprzyjemnie zatłoczona. Istnieją miejscowości większe, znajdujące się równie blisko morza, w których, ze względu na ich powierzchnię nie odczuwa się aż tak nadmiaru turystów. Takie miejsca z pewnością zauważalnie potrafią poprawić samopoczucie. Należy do nich Łeba. Co prawda liczba zameldowanych w niej mieszkańców nie robi wrażenia – trochę brakuje im do określania się 4-tys. społecznością, ale powierzchnia miasteczka jest zauważalnie większa od typowej turystyczno-wypoczynkowej wioski.

Co za tym idzie obiekty zaplecza noclegowego >> szczegóły www.meteor-turystyka.pl/leba, są rozłożone w większej od siebie odległości, ilość ludzi rozkłada się równomiernie, a tłok można odczuć jedynie w miejscach bardzo popularnych jak centrum czy plaża. Ale i tam, ze względu na rozmiary, nie występują uciążliwe problemy. Plaża jest szeroka, piaszczysta i bogata w wiele atrakcji związanych oczywiście z morzem. Znaleźć tam można wiele wypożyczalni sprzętu służącego do wodnej rozrywki (do surfingu, windsurfingu, rowery wodne, łódki i tym podobne) oraz oferty szkółek pomagającym osobom, które do tej pory nie miały zbyt wielkiej styczności ze zbiornikami wodnymi nauczyć się pływać, czy korzystać z wyżej wymienionych możliwości.

Na szczęście plaża nie jest jedyną atrakcją, jaką miasto oferuje. Znaleźć się można w największym w Polsce parku dinozaurów, w którym figury są bardzo realistyczne, a otoczenie samo prosi się o robienie zdjęć. Nieco dalej znajduje się przygotowany z myślą o chłodniejszych dniach, wodny plac zabaw – docelowo skierowany do dzieci, ale jak wiadomo każdy jest w środku dzieckiem. W mieście odwiedzić można też wystawę motyli, być może obiekt, który nie kojarzy się wprost z letnią rozrywką, ale jego wnętrze i eksponaty są tak śliczne, że wprost grzechem jest go nie odwiedzić będąc w okolicy. Poza tym łatwo natknąć się na typowe rozrywki takie jak kręgielnie, restauracje i puby. Szczególnie przez mieszkańców polecane jest miejscowe piwo.

Mimo wszystko Łeba jest miejscowością turystyczną, więc ze znalezieniem zakwaterowania dla siebie nie ma nigdy najmniejszego problemu. Łeba z pewnością jest wartym odwiedzenia miejscem w okresie letnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>