Krzyżowa na sportowo

Krzyżowa jest niewielką miejscowością, zlokalizowaną w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia. Położona jest w Beskidzie Żywieckim, w dolinie potoku Krzyżówka. Wieś ta to głównie ciekawe zabytki, wydarzenia oraz skromna, lecz dobrze zorganizowana baza noclegowa. Nie jest to jednak miejsce tylko dla lubiących ciszę, spokój i fascynujących się historią. W Krzyżowej można także spędzić czas w bardzo aktywny sposób.

Region ten niezaprzeczalnie nadaje się do krótszych bądź dłuższych podróży rowerowych.Spotkamy się tutaj z odpowiednio dostosowanymi ścieżkami rowerowymi, z których będzie mógł skorzystać każdy z nas. Szlaki te bowiem posiadają różne stopnie trudności, zaczynając od tych bardzo trudnych, poprzez średnio trudne, aż po trasy łatwe nadające się nawet dla najmłodszych. Szlaki te liczą od kilku do nawet kilkudziesięciu kilometrów. Przez samą Krzyżową biegnie szlak o średnim stopniu trudności, który rozpoczyna się w Sopotni Wielkiej przy Wodospadzie i liczy razem 13,6 kilometrów długości. Biegnie obok budynku kółka rolniczego i po górze Krzyżowa, po czym w samej Krzyżowej przechodzi na drogę krajową, którą możemy dojechać do Jeleśni. Trasa zatacza koło i kończy się także w Sopotni Wielkiej. Piękne widoki oraz zróżnicowane trasy sprawią, że zachwycony będzie nawet najbardziej wymagający miłośnik sportu.

Po aktywnym dniu warto dobrze odpocząć w czym pomoże nam skromna, aczkolwiek tania i dobrze zorganizowana baza noclegowa miejscowości. Krzyżowa zaprasza i oferuje nam głównie kwatery prywatne, jednakże w jej okolicach będziemy mogli spędzić noc także w schroniskach, ośrodkach wypoczynkowych czy też pensjonatach. Niskie ceny sprawią, że nasz portfel nie odczuje zbytnio inwestycji w nocleg w tym regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>