Karpacz bogaty w atrakcje

Województwa dolnośląskie obfituje w piękne miejsca, w którym można całkowicie zagłębić się w piękno otaczającej przyrody. Jednym z takich miejsc jest Karpacz czyli niewielkie miasto położone w regionie Sudetów. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną poznać bliżej to miejsce oraz przemierzać górskie szlaki. Dużym ułatwieniem dla turystów, którzy pragną zostać tutaj na dłużej jest baza noclegowa, dostępna na stronie internetowej meteor. W mieście tym oraz okolicznych wioskach, co roku organizowane są ciekawe wydarzenia kulturalne oraz atrakcje turystyczne. Miejscem, które przyciąga wielu turystów jest Muzeum Zabawek. Powstało ono 27 lutego 1995 roku. Możemy odnaleźć tutaj interesujące eksponaty, które przeniosą potrafią przenieść wszystkich odwiedzających do czasów ich sielankowego dzieciństwa.

Miejscem równie często odwiedzanym przez turystów jest Muzeum Sportu i Turystyki. Zostało ono otwarte w 1974 roku. Znajdziemy tutaj eksponaty i wystawy podzielona na trzy działy i dziedziny. Jednym z nich jest wystawa pod tytułem ,,Geneza i rozwój turystyki”, która gromadzi liczne zdjęcia oraz pamiątkowe dokumentu, które pozwalają na odtworzenie historii turystyki na terenie Karkonoszy. Tytuł drugiej wystawy to ,,Z dziejów sportów zimowych”. Znajdziemy tutaj sprzęt potrzebny do uprawiania sportów zimowych oraz liczne fotografie zawodników, a także ich medale. Trzecim działem jest,,Ochrona Przyrody”. Zdobędziemy tutaj wiele informacji oraz obrazów, które przestawiają tutejsze krajobrazy. Pozwala to na obudzenie wszystkich pokładów wrażliwości, które spoczywają w duszach osób odwiedzających. Wystawa ta ma na celu uświadamianie tego jak ważnym czynem jest dbanie o przyrodę. W maju 2015 roku, na terenie Karpacza powstała Interaktywna Wystawa Klocków Lego. Osobami odwiedzającymi to miejsce są zazwyczaj młodzi chłopcy oraz dorośli mężczyźni. Znajdziemy tutaj ponad dwieście wyjątkowych modeli, które zostały stworzone z około pięciuset tysięcy różnych kloców. Wystawa ta została zrobiona przez pasjonatów klocków Lego. Możemy tutaj zobaczyć modele interaktywne, którą się poruszać. Znajdziemy tutaj między innymi świętego Mikołaja, ale też budowle które oddają cały urok Karpacza czyli miniatury zabytkowych budowli tego miasta, takich jak wyciąg narciarski czy kościół Wang.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>