Dlaczego wakacje w Chłopach to dobry pomysł?

Chłopy to niewielka wieś letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Mielno. Cała wpisana została do rejestru zabytków, ze względu na utrzymany oryginalny charakter tutejszej zabudowy. Część z niej służy dziś za ośrodki wczasowe dla turystów. Baza noclegowa posiada szczególnie urokliwy charakter, który ucieszy większość z nas. Noclegi w Chłopach to dobra oferta na wakacje (by znaleźć wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: "Chłopy"). Znajdziemy tu kilka wyjątkowych miejsc, których ceny są bardzo przystępne i zaczynają się już od 30 złotych za dobę.

Chłopy pozwalają cieszyć się słońcem przez cały sezon, a szczególnym miejscem, w którym je docenimy jest lokalne kąpielisko. Szeroka i piaszczysta plaża zapewnia odrobinę prywatności, gdyż nie spotkamy tu tłumów hałasujących turystów. Ucieszy to zwłaszcza miłośników kameralnej atmosfery. Plaża to miejsce, gdzie się odprężymy, ale i zaznamy odrobiny rozrywki. Znajdują się na niej wypożyczalnie sprzętu, które umożliwiają uprawianie takich sporów jak windsurfing, kitesurfing czy SUP (tzw. deska z wiosłem). Wszystko powinno robić oczywiście z zachowaniem  bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Na plaży znajduje się także przystań rybacka (by znaleźć wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: "przystań rybacka"). Oryginalny jej charakter sprawia, że przysparza turystom wielu atrakcji. Możemy tu zobaczyć rybaków przy pracy lub wybrać się z nimi na połów. Rejs po Bałtyku to wspaniały pomysł, który na długo pozostanie w naszej pamięci, więc warto z niego skorzystać. Kolejnym ciekawym punktem jest 16 południk, czyli miejsce oznaczone wielkim kamiennym pomnikiem. To umowna granica, która jest jedną z ciekawostek Chłopów. Podróżując po osadzie, nie sposób ominąć malutkich urokliwych kawiarenek, znajdujących się nieopodal plaży. Tu zjemy smaczny i świeży obiad oraz wypijemy wspaniałą kawę przy deserze lodowym. Orzeźwienie w upalne dni przyda się każdemu z nas. Warto też wspomnieć, że okolica usiana jest szlakami turystycznymi, na które warto wybrać się w celu zapoznania z tutejszą roślinnością. Drzewa sosnowe czy odważne wiewiórki umilą nam spacery. Warto też obserwować ptaki, które na tych terenach występują bardzo licznie. Oprócz nadmorskich mew, warto zwrócić uwagę na czaple czy też kormorany.

Chłopy to mała osada, która spodoba się szczególnie miłośnikom spokojnego wypoczynku. Nie ma drugiego takiego miejsca nad Bałtykiem i warto o tym pamiętać planując kolejną wakacyjną podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>