Cisza i spokój w Dziwnówku

Jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w województwie zachodniopomorskim jest Dziwnówek. Znajduje się ona w powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów. Wieś ta została założona w XVI wieku. Początkowo była to mała wioska rybacka, która składała się z kilku chat. Dopiero w XIX wieku władze doszły do wniosku, że Dziwnówek jest miejscem, które nadaje się doskonale na uzdrowisko i zaczęto zakładać tam lecznice, w których zajmowano się leczeniem chorób płuc oraz narządów ruchu u dzieci.

Obecnie Dziwnówek jest miejscowością typowo turystyczną, która ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową –>(meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnowek,0.html) i gastronomiczną. To, że wieś okazała się doskonałym miejscem, w którym można było leczyć dzieci, pomogło w tym, że obecnie jest jedną z najchętniej odwiedzanych letniskowych miejscowości nad polskim morzem. Dziwnówek zaczął się rozwijać i oprócz tego, że inwestowano w bazę noclegową i gastronomiczną, to zaczęto tworzyć atrakcje dla turystów. Jeną z nich jest z pewnością przepiękna, szeroka, piaszczysta plaża, która ma długość czterystu metrów. Kolejną atrakcją turystyczną jest atrapa latarni morskiej, która może być przenoszona z miejsca na miejsce.

W Dziwnówku znajduje się też Zalew Kamieński -> (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zalew_Kamie%C5%84ski), który jest doskonałym miejscem do łowienia ryb, a także do nauki windsurfingu. We wsi latem swoje drzwi otwiera również wesołe miasteczko, które zaprasza do korzystania z dużej liczby atrakcji, takich jak kolejki górskie, karuzele i wiele innych. W Dziwnówku działa również szkoła windsurfingu, można wypożyczyć także rowery wodne i inny sprzęt. Noclegi w Dziwnówku są stosunkowo tanie niż w większych miejscowościach letniskowych znajdujących się na polskim wybrzeżu. Można wynająć pokoje hotelowe lub w pensjonatach, a oprócz tego w przyczepach kempingowych, czy zapłacić za miejsce na polu namiotowym. Można wybrać też opcję z wyżywieniem, która też jest droższa, niż za sam nocleg. Jednak wybór jest szeroki i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. A Dziwnówek jest wart zobaczenia bo jest to spokojne miejsce, sprzyjające temu aby wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>