„Bieszczadzkie morze” – urlop w Polańczyku

Polańczyk to miejscowość położona w województwie podkarpackim, na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Wybierając wakacje tutaj możecie być pewni, że będzie to niezapomniany czas spędzony wśród przyrody, kultury i przepięknych krajobrazów. Lasy, śpiew ptaków i widoki sprawią, że zapomnicie o wszystkich troskach dnia codziennego. Warto wcześniej zadbać o zakwaterowanie, gdyż region też cieszy się dużą popularności, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło noclegi w Polańczyku na Meteorze – tam znajdziecie bardzo dużo możliwości. Pensjonaty, wille, apartamenty, kwatery, ośrodki wypoczynkowe, domki i campingi. Oferta z noclegami jest ogromna i na pewno sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Polańczyk to miejscowość, gdzie jest najwięcej ośrodków wypoczynkowych, miejsc w których można zjeść regionalne potrawy i zobaczyć najbardziej dzikie regiony Polski. Dla lubiących noclegi w namiocie, warto pomyśleć o wynajęciu miejsca na polu namiotowym nad samą zaporą Jeziora Solińskiego. Dzięki temu mamy stały dostęp do wody, możemy kąpać się, opalać i spędzać czas na łonie natury.

W Polańczyku działają ośrodki, gdzie za niewielkie pieniądze możemy wypożyczyć rowerek wodny lub łódkę. Miejscowość ta bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, gdyż jest to ośrodek uzdrowiskowy, gdzie leczone są choroby dróg oddechowych. Warto również pamiętać o tym, że Jezioro Solińskie to największe zaporowe jezioro w naszym kraju.

Jezioro Solińska przez turystów nazywane jest „bieszczadzkim morzem”. Jeśli chcecie spędzić chwile w ciszy i odpoczynku warto spędzić tam kilka dni, a na pewno każdy zatęskni za tym miejscem. Osoby lubiące piesze wycieczki i turystykę górską znajdą też coś dla siebie, mianowicie niebieski szlak łączący Teleśnice Oszwarową z Chrewtem i Polaną oraz zielony szlak z Myczkowców do Terki.

Polańczyk to miejscowość położona w sercu Bieszczad, warto wybrać się na szlaki turystyczne właśnie tam. Mnóstwo atrakcji czeka również na rodziny z dziećmi, Park Miniaturowych świątyń w Myczkowcach w Centrum Kultury Ekumenicznej na pewno spodoba się każdemu dziecku. Dla miłośników historii ciekawym zajęciem będzie zwiedzanie radzieckich bunkrów w Bóbrce, które są elementami szlaku umocnień zwanym Linią Mołotowa. Warto również zwiedzić Zaporę Solińską i elektrownię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>