Atrakcje Ostrowa – sposób na nudę

Ostrowo jest malowniczym miejscem i atrakcji tu nie brakuje, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszym miejscem, do którego warto pojechać jest "Korona Himalajów". Jest to wspaniały pomnik z bloków piaskowca, który ma za zadanie symbolizować sześć ośmiotysięczników, które zdobyli Polacy. Łącznie ma ich być aż czternaście. Każdego roku na pomniku mają być odsłaniane pamiątkowe tablice, które przedstawiają polskich zdobywców Mount Everest.

Drugim miejscem, do którego trzeba się udać zarówno samemu, jak i z rodzina jest "Cysterski kompleks klasztorno-kościelny". W okolicy jest on najcenniejszym zabytkiem. W skład kompleksu wchodzi piękny kościół z krużgankami, plebania oraz budynek klasztorny. Znajduje się tu również Pieta z 1430 roku.

Trzecim miejscem, które warto zobaczyć są "Bielawskie Błota". Jest to sporych rozmiarów rezerwat przyrody, który zajmuje powierzchnię aż 700 hektarów. Rozciągają się tu rozległe mokradła z kompleksem torfowisk (informacje Torf). Na jego terenie znajdują lęgowiska różnego rodzaju ptaków. Jest to także miejsce, gdzie występują zagrożone wyginięciem i otoczone ochroną gatunki roślin takie, jak: malina moroszka, wełnianeczka darniowa czy woskownica europejska.

W okolicy Ostrowa znajduje się też "Ocean Park", w którym są naturalnej wielkości zwierzęta oceaniczne. W cenę biletu wliczony jest przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiada nam różne ciekawostki z życia zwierząt i poprowadzi nas takimi ścieżkami, gdzie nie pominiemy żadnego z eksponatów a są tu: orki, delfiny, wieloryby, żółwie a nawet rekiny. Na terenie obiektu znajduje się ogromny plac zabaw dla dzieci wyposażony w trampoliny, dmuchane zamki czy mini- bungee. Znajduje się tu też bar, w którym możemy zamówić zimne napoje.

W celu poszukiwania noclegów warto już wcześniej przejrzeć bazę wypoczynkową (noclegi Ostrowo) i wybrać jeden z tutejszych hoteli. Bardzo fajnym miejscem jest "Mejerowo". Obiekt posiada stylowe pokoje wyposażone z czajnik elektryczny, bezpłatne WiFi, wygodne łóżko oraz telewizor z płaskim ekranem. W każdym pokoju jest również łazienka z prysznicem. Przed budynkiem znajduje się plac zabaw dla dzieci, ogród ze sprzętem do grillowania i miejscem na ognisko oraz bezpłatny parking. Wielką zaletą tego miejsca jest pełna akceptacja zwierząt domowych bez żadnych dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>